Забудовники зобов’язані взяти участь у розвитку м. Чернівці
- 11.01.2010 08:50Забудовники у Чернівцях зобов’язані взяти пайову участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста
Замовник, який має намір здійснити будівництво об'єкта містобудування у Чернівцях, зобов'язаний взяти пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.
Пайова участь (внесок) замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста – це кошти, що підлягають перерахуванню замовником до бюджету міста для забезпечення створення і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста не пізніше одного місяця після прийняття об’єкта в експлуатацію.
Дія положення про порядок участі замовників у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Чернівців поширюється на всіх замовників, незалежно від їх форми власності.
Граничний розмір пайового внеску замовника на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста з урахуванням не заборонених законом інших відрахувань, встановлених міською радою, не може перевищувати:
- 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування - для нежитлових будівель та/або споруд (крім будівель закладів культури та освіти, медичного і оздоровчого призначення);
- 4 відсотки загальної кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування - для житлових будинків, будівель закладів культури та освіти, медичного і оздоровчого призначення.
До пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста не залучаються замовники у разі здійснення будівництва:
• об'єктів будь-якого призначення на замовлення органів державної влади або органів місцевого самоврядування за рахунок коштів державного та/або місцевих бюджетів;
• будинків житлового фонду соціального призначення та доступного житла;
• об'єктів комплексної забудови територій, що здійснюється на конкурсній основі;
• об'єктів, що споруджуються замість пошкоджених або зруйнованих внаслідок стихійного лиха чи техногенних аварій;
• об’єктів соціальної сфери (дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх та спортивних шкіл, об’єктів позашкільного виховання, охорони здоров’я, соціального забезпечення тощо) за умови передачі їх у власність територіальної громади м.Чернівці;
• релігійно-культових споруд;
• об’єктів на земельних ділянках, що придбані на конкурентних засадах або прямим викупом у міської ради за умови, що не буде змінено їх цільове призначення;
• індивідуальних житлових будинків на земельних ділянках, переданих у власність або наданих у користування, згідно з чинним земельним законодавством;
• підземно-надземних паркінгів, як окремих об’єктів містобудування;
• реставрації пам’яток архітектури, історії та культури у частині площ, що не перепрофільовуються;
• відтворення втрачених об’єктів історико-архітектурної спадщини у частині площ, що не перепрофільовуються.
Величина пайового внеску замовника визначається у договорі, укладеному між замовником та міською радою, відповідно до Положення та загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта містобудування, визначеної згідно з державними будівельними нормами, без урахування витрат з придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішньо- та позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.
У випадку будівництва житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями, його вартість має визначатись з урахуванням вартості таких приміщень.
По темі:
600 річчя м Чернівці-дуже багато фото!
У випадку встановлення законодавством меншого граничного розміру пайової участі (внеску) у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів, пайовий внесок для усіх об’єктів встановлюється на рівні граничного розміру, встановленого законодавством.
Пайовий внесок вноситься у грошовій безготівковій формі та сплачується в повній сумі єдиним платежем або частинами за графіком, що визначається договором, шляхом їх перерахування на рахунок, указаний у договорі про пайову участь.
У разі прострочення Замовником термінів сплати пайового внеску, Замовник сплачує пеню від суми простроченого платежу у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, за кожен день прострочення платежу.
У разі несплати Замовником або сплати ним пайового внеску не в повному обсязі, останній сплачує штраф у розмірі 10 (десяти) відсотків від суми несплаченого зобов’язання. Невиконання та/або неналежне виконання Замовником взятих на себе зобов’язань є підставою для відмови Замовнику в оформленні права власності на об’єкт містобудування.
При збільшенні кошторисної вартості будівництва об’єкта містобудування з фізичними та юридичними особами укладається додатковий договір до основного, де зазначається уточнена сума пайового внеску.
Джерело: Пресцентр міської ради Чернівців
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25