Як навчитися говорити про свої досягнення? Поради

- 29.10.2021 11:58
Як навчитися говорити про свої досягнення? Поради

Скромність не прикрашає: як говорити про свої досягнення.

Хвалити себе непросто. Основна причина полягає в тому, що цьому мало кого навчали у дитинстві. Найчастіше в нашій культурі вбивають такі установки, як "Я" - остання буква алфавіту, "Скромність прикрашає". Але насправді про свої здобутки треба вміти розповідати, особливо для кар'єрного просування. Ділимося 7 порадами про те, як говорити про свої переваги.

Поставте мету своєї самопрезентації. З ким ви говоритимете, навіщо і за яких обставин? Наприклад, ви хотіли б обговорити з керівником можливість підвищення. Ваше завдання – довести, що ви вже готові до нових завдань та обов'язків, оскільки регулярно виконували попередні відповідно до критеріїв. Отже, наступний крок – вибрати проекти, завдання, які стануть аргументами.

Підкріплюйте свої міркування фактами: що було зроблено – який результат отримано. Ви називаєте не характеристику, наприклад «я відповідальний», а описуєте конкретну ситуацію, в якій ви виявили ту чи іншу якість. Коли ви говорите про жорсткі навички, по можливості звертайтеся до метриків. Допустимо, ви не просто «хороший маркетолог», а фахівець, який зміг просунути певний продукт і досягти результату, що вимірюється в цифрах.

Ви чогось досягли, але яким був цей шлях? Можна сказати, що це далося легко, і, швидше за все, це буде неправдою. Чесно зізнайтеся, з якими труднощами ви зіткнулися і як їх подолали: так, ваша історія тільки підвищить рівень довіри.

Якщо вам хтось допомагав у виконанні якогось проекту чи завдання, не забудьте про цих людей. Наприклад, на співбесіді ви можете розповісти про процес командної роботи: як ви взаємодіяли з іншими, як вирішували незгоди.

Спроби самоствердитися за рахунок інших, навпаки, говорять про вашу невпевненість у собі. Тому постарайтеся уникнути таких фраз, як "Я зробив краще, ніж він", "Порівняно з моїм колегою ...". Натомість ви можете порівняти себе з самим собою, а саме розповісти про прогрес. Припустимо, спочатку ви виконували лише одне завдання у проекті, а потім почали займатися його розробкою та відповідати за реалізацію.

Якщо ви кажете про свої досягнення, не намагайтеся завуалювати їх або вдати, що насправді не хочете про це говорити. Це лише знижує рівень довіри.

Якщо ви сумніваєтеся у власних вміннях, змусити інших повірити у вас не вдасться. Спочатку усвідомте свої справжні досягнення, які можна підкріпити фактами.


Ключові слова: як похвалити, як правильно хвалити, похвала як навчитися себе хвалити?

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Як заброньованому виїхати за кордон? З початком дії воєнного стану в Україні запроваджено обмеження на перетин
- 15.11.2024 13:14
КиївПрайд: скандал через співпадіння з Днем пам’яті жертв Голодомору Співпадіння дат: проблема етики чи випадковість?
- 15.11.2024 12:27
У Чернівцях за клопотанням слідчих поліції взято під варту місцевого наркозбувача Здійснюючи превентивні поліцейські заходи на території міста Чернівці, правоохоронці з
- 08.11.2024 11:46
Дональд Трамп одержал победу 2024 Победа Трампа также привела к усилению позиций
- 06.11.2024 14:48
Психологічна допомога для чоловіків Чому за допомогою звертаються чоловіки
- 31.10.2024 22:58
За допомогу в перетині кордону чоловікам - засудили на 2 роки тюрми Відповідно до вироку Новоселицького районного суду Чернівецького району, двох
- 31.10.2024 11:40
Какие черты лица у мужчин и женщин, которые изменяют? Выяснилось, что изменщиков можно отличить по определенным типичным чертам лица
- 30.10.2024 09:01
Введено спрощений алгоритм переведення військових Новий алгоритм спрощує процедуру переведення військовослужбовців
- 29.10.2024 16:37
Огляд основних воєнних дій в Україні з 21 по 27 жовтня Союзники та партнери підтримують Україну
- 29.10.2024 09:25

Всі новини