У Чернівцях проходить фотовиставка "Антарктида без Фотошопа"
- 17.10.2009 12:44У виставковій залі Чернівецького обласного художнього музею відкрилася ще одна цікава та самобутня фотовиставка.
Автором фотографій є фізик-оптик, полярник-дослідник, учасник двох полярних експедицій до Антарктиди, кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник Інституту фізики НАНУ Ігор Гвоздовський. Це – дебютна виставка Ігора, оскільки він не є фотохудожником, хоча любить та займається фотографією ще з дитинства. Незважаючи на це, презентовані роботи виконані надзвичайно професійно і вражають відвідувачів майстерністю та вмінням автора показати світ, який більшості з нас невідомий.
В чому ж секрет його успіху? Напевно, в його професії. Фізик-оптик втілив свій талант не тільки в науці, а і в хоббі, яке має безпосереднє відношення до його спеціальності. А щодо унікальності фотовиставки…Все стає зрозумілим вже з її назви – «Антарктида без photoshop`у».
Антарктида…Таємничий та незнайомий континент для більшої частини людства. Континент, красу та незайманість якого зрозумієш, коли побачиш фотографії Ігора. Справа в тому, що Ігор Гвоздовський є учасником двох наукових полярних експедицій до Антарктиди, організованих НАН України. Перебуваючи на українській полярній станції «Академік Вернадський», науковці працювали майже цілодобово, але і в таких умовах чернівецький полярник знаходив час для створення світлин, які на Батьківщині приголомшують глядачів неймовірною виразністю та величчю Білого континенту. На запитання про цілі експедиції Ігор відповів: «Ціль антарктичних експедицій – ознайомити людей України з цим куточком на нашій планеті, пояснити їм, що Антарктида – це не тільки Білий континент, яким він є у загальній суспільній уяві, а континент різнобарвний та різноманітний. Взагалі дуже важливим є й той факт, що Україна має в Антарктиці свою станцію, завдяки чому ми маємо можливість досліджувати унікальні фізичні та природні явища Південного полюсу».
Саме в Антарктиді Ігор особливо зацікавився макрозйомкою. Вона складає значну частину експонованих світлин і є не менш цікавою, ніж пейзажі та портрети тваринного світу Південного полюсу.
Окрім того, що виставка «Антарктида без photoshop`у» є дебютною для Ігора Гвоздовського як для фотохудожника, вона й експонується вперше. Експонується саме в Чернівцях, оскільки автор тут народився і, не зважаючи на те, що на даний момент він живе і працює в Києві, відчуває себе справжнім буковинцем. Важливу роль в житті Ігора відіграє київське Земляцтво «Буковина», що налічує близько 500 осіб та складається з багатьох успішних людей, для яких Буковина завжди була, є і залишиться рідним краєм (про Земляцтво «Буковина» читайте у наступних числах).
Виставка складається з 61 роботи автора, що за його свідченням, є маленькою долею великої колекції фотографій, зроблених в Антарктиді під час ХІІІ-ї експедиції (2008-2009 рр.) і буде експонуватися тільки до 22 жовтня. Тому радимо поспішати всім, кого цікавить фотомистецтво та Антарктида, відвідати цю виставку та переконатися, що на Землі є ще багато цікавого, прекрасного та незвіданого.
Альберт Комарі,
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею
ДОВІДКА.
Ігор Гвоздовський – фізик-оптик, полярник-дослідник, учасник двох полярних експедицій до Антарктиди (2003 - 2004, 2008 – 2009 рр.), кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник Інституту фізики НАНУ, випускник інженерно-технічного факультету ЧНУ, член Земляцтва «Буковина» в м. Київ.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25