Як позбавитися залежності. Факти про пиво

- 03.08.2009 00:48
Як позбавитися залежності. Факти про пиво

Всупереч чітко позначеній у Західній Європі тенденції до зниження рівня споживання пива й алкогольних напоїв, в Україні їхня популярність із кожним роком збільшується. За даними фахівців, рівень споживання пива в Україні складає близько 31-33 літрів в рік на кожного жителя України.

Пиво є повноцінним алкогольним продуктом і містить такий же алкоголь, як і горілка, причому алкоголь низькосортний з високим вмістом «важких» багатоатомних спиртів, в основному пропилового й ізоамілового. Ці спирти ще називаються сивушними маслами. Так, у півлітровій пляшці пива із вмістом алкоголю 5,8% стільки ж спирту, скільки й в 60 грамах горілки.
Пивний алкоголізм – це не вигадка, а сувора реальність. За спостереженнями лікарів, через порушення обміну речовин сп'яніння від пива дуже важке, супроводжується змінами в різних органах і системах. З усіх видів алкоголізму пивний виникає легше всього й позбутися від нього важче. За твердженням європейських вчених, саме пиво й часте його вживання стає пусковим механізмом для розвитку в людині алкогольної залежності.

Всі твердження про те, що пиво, на відміну від інших видів алкоголю, не шкідливий, а навіть корисний і живильний для організму людини продукт, були повністю спростовані результатами, до яких прийшли вчені в ході останніх досліджень. Вишукування фахівців з „Международного общественного движения (МОД) «Здоровье нации» (Росія) свідчать про те, що пиво робить на організм людини настільки ж негативний вплив, як і будь-які алкогольні напої.

У чинному законодавстві України (як і Росії) пиво виведене за рамки алкогольних напоїв, а тому до нього не застосовуються нормативні акти, що регулюють оборот і рекламу алкогольної продукції. Саме тому зараз стали з'являтися молоді «пивні алкоголіки» - підлітки, що занедужали алкоголізмом тому, що вживали винятково цей напій.

МОД «Здоровье нации» вважає, що на пиво повинні поширюватися всі обмеження, подібні тим, що діють для інших алкогольних напоїв: серйозні обмеження реклами пива, заборона на продаж неповнолітнім і на розпивання в громадських місцях. На їхню думку, такі міри зможуть знизити ріст дитячого пивного алкоголізму.

Внаслідок наявності в пиві вуглекислого газу й великої кількості води, воно дуже добре вгамовує спрагу й швидко всмоктується в кровоносне русло, що відразу ж викликає більш виражене сп'яніння, чим горілка. Миттєво збільшується обсяг крові. Наслідок цього - варикоз вен і розширення границь серця. Серце збільшується в обсязі, провисає, стінки серцевого м'яза стають тонкими. Серце швидше зношується, в'яне, а його функція губиться. Закінчується все захворюваннями міокарда.

Пивний алкоголь сильніше, ніж, наприклад, винний, руйнує печінку: з'являються жирова дистрофія, гепатит і цироз. При надмірному споживанні пива уражуються клітини головного мозку, послабляється інтелект, виявляються психопатоподібні зміни. Лікарі також виявили зв'язок пива з гемороєм, звуженням аорти. Однак, найбільшої шкоди пиво завдає половій сфері.
У ході досліджень, проведених в окремому регіоні України, виявлена наступна закономірність: зниження віку тих, хто в перший раз пробує вино або пиво. Ті, котрим сьогодні здійснилося 50 років, перший раз спробували алкоголь в 15-16 років. Сьогодні багато хто з 24-літніх розповідають, що почали випивати з 12 років.

Дослідженнями встановлено, що чим молодше респонденти, тим сильніше в них виражена психологічна мотивація споживання алкоголю. Інтенсивно ростуть масштаби прилучення дітей і молоді до споживання алкогольних напоїв, в першу чергу, пива. З 2001 року показник середнього віку початку споживання пива становить 13 років.

У розрізі вікових категорій населення за обсягом вживаного алкоголю лідирують саме наймолодші споживачі. На їх долю приходиться найбільше споживання саме вина та пива. Достовірно виявлено закономірність: чим молодше споживачі алкоголю, тим більше пива вони випивають за неділю.
Також серед найбільш молодшої категорії людей спостерігається найбільша кількість алкогольних сп’янінь як слабкої та середньої, так і сильної ступені.

На думку фахівців в області охорони здоров'я й психології споживання пива дітьми й підлітками приводить до швидкого формування алкогольної залежності, деформації особистості, порушенню їхньої психіки й зниженню інтелекту.
Споживання пива неповнолітніми має негативні моральні й соціальні наслідки, які в тому числі характеризуються ростом правопорушень, чинених підлітками в збудженому стані внаслідок уживання пива.

З погляду стимулювання споживання пива підлітками найбільший вплив робить реклама. Телебачення різними голосами, стосовно до різних темпераментів і психологічних типів, нас переконує, що пити пиво «класно», весело, стильно, престижно, що жодна чимала «тусовка», спортивний захід без нього не обійдуться, що воно гарантує успіх у всьому. Потрібно тільки вибрати «правильне пиво».
Телевізійна реклама культивує образ «справжнього чоловіка», що не розстається із пляшкою пива, уміст якої вселяє в нього впевненість у тім, що нерозв'язних проблем не буває, пиво посилено пропагується як нешкідливий, у першу чергу молодіжний напій. Діти й підлітки найбільше піддані впливу реклами, тому пиво стало дійсно молодіжним напоєм. Через величезну кількість методів впливу, ретельно підтримуваних виробниками алкоголю, на жаль, зберігається позитивне відношення людей до споживання пива.
Багато політиків й економістів розвинених країн Заходу не приховують, що з їхнього погляду сьогодні в Україні населення «надлишкове»; для того щоб їй служити сировинним придатком, людей потрібно набагато менше (від 15 до 40 мільйонів за різними оцінками). Висновок напрошується сам собою: кількість народу необхідно зменшити. Найбільш «перспективна» у цій «справі» група - молодь. Можливо тому закордонні виробники пива в останні кілька років посилено рекламують свої утвори під українськими й іноземними назвами, здійснюючи при цьому не тільки реалізацію власних підприємницьких інтересів, але й коректуючи демографічну ситуацію в країні.

У сумнівних джерелах є чимало похвал пиву: його рекомендують вживати і вагітним жінкам, і матерям, які годують дітей грудьми, і навіть давати пиво дітям «для кращого сну». Але лікарі-наркологи б’ють на сполох – пивний алкоголізм нищить людей.

Завдяки дорогій і яскравій рекламі пиво почали пити всі і скрізь: на вулицях, у барах, у громадському транспорті, вдома. Пиво вважають модним напоєм серед студентства; дівчата, які попивають пиво на ходу, вже нікого не дивують. А в організмі споживачів протікають певні процеси, які сприяють формуванню синдрому залежності від пива.

Уже через два-три роки лікарі констатують наслідки систематичного вживання пива Люди наївно вірять дорогій рекламі, коли відомі спортсмени рекламують алкогольні напої. Нині жоден перегляд футбольного матчу не обходиться без пива. Пивне сп’яніння створює помилкове враження благополуччя. Пиво навіть не вважають алкоголем. А тим часом хронічний алкоголізм розвивається в три-чотири рази швидше від пива, особливо в молодому віці. Людина, тягнучись до пива, не відчуває тривоги, як при потязі до горілки.
Згідно з сучасними дослідженнями, пиво – перший легальний наркотик, який відкриває шлях іншим, сильнішим наркотичним засобам. Наркологи стверджують, що пивний алкоголізм характеризується особливою жорстокістю. Цим і пояснюється закінчення пивних вакханалій бійками, пограбуваннями, згвалтуваннями та вбивствами.

У півлітрі пива –60-70 грамів горілки

Наслідки пристрасті до пива важкі: цироз печінки, гепатит, ниркова недостатність, панкреатит, гастрит, енцефалопатії, порушення інтелекту тощо.

Внаслідок надмірного споживання пива формується синдром «пивного серця». Пиво швидко всмоктується в організм, переповнюючи кровоносне русло. При великій кількості випитого виникає варикозне розширення вен і розширення меж серця. При зловживанні пивом серце стає в’ялим, «провисає», втрачає функції «живого двигуна».

Пиво по-різному впливає на чоловічий і жіночий організм. У чоловіків при регулярному споживанні починає виділятися (зокрема в печінці) патологічна речовина, яка пригнічує вироблення метилтестостерону – основного чоловічого статевого гормону. Починають продукуватися жіночі статеві гормони, внаслідок чого розширюється таз, розростаються грудні залози. У жінок зростає вірогідність захворювання на рак молочної залози. Особливо небезпечно пити пиво жінкам, які годують дітей грудьми. У дитини можливе виникнення епілептичних судом, а з часом може розвинутися й епілепсія.

Чотири літри пива замінюють статевого партнера. І вони ж здатні повністю позбавити сексуальної енергії. На сьогодні серед чоловіків – 40 відсотків безплідні.


Ключові слова: пиво, пивна залежність, як кинути пити

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Новый год:2025 время перезагрузки и новых надежд Для кого-то это повод подвести итоги, для других – попытка
- 21.11.2024 14:56
Як заброньованому виїхати за кордон? З початком дії воєнного стану в Україні запроваджено обмеження на перетин
- 15.11.2024 13:14
КиївПрайд: скандал через співпадіння з Днем пам’яті жертв Голодомору Співпадіння дат: проблема етики чи випадковість?
- 15.11.2024 12:27
У Чернівцях за клопотанням слідчих поліції взято під варту місцевого наркозбувача Здійснюючи превентивні поліцейські заходи на території міста Чернівці, правоохоронці з
- 08.11.2024 11:46
Дональд Трамп одержал победу 2024 Победа Трампа также привела к усилению позиций
- 06.11.2024 14:48
Психологічна допомога для чоловіків Чому за допомогою звертаються чоловіки
- 31.10.2024 22:58
За допомогу в перетині кордону чоловікам - засудили на 2 роки тюрми Відповідно до вироку Новоселицького районного суду Чернівецького району, двох
- 31.10.2024 11:40
Какие черты лица у мужчин и женщин, которые изменяют? Выяснилось, что изменщиков можно отличить по определенным типичным чертам лица
- 30.10.2024 09:01
Введено спрощений алгоритм переведення військових Новий алгоритм спрощує процедуру переведення військовослужбовців
- 29.10.2024 16:37
Огляд основних воєнних дій в Україні з 21 по 27 жовтня Союзники та партнери підтримують Україну
- 29.10.2024 09:25

Всі новини