На чому заробляє церква
- 08.07.2011 16:35Нафта, готельний бізнес, торгівля та жебракування. Це основні види бізнесу комерційного підприємства, яке таким, де-юре не є. Один з інтернет-ресурсів розкриває секрети доходів РПЦ.Для управління грошовими потоками в лоні святої церкви, виявляється, навіть створили спеціальну структуру.
Вершину дохідного айсберга РПЦ відкриває одна з публікацій на сайті subscribe.ru.Виявляється, щоб кермувати своїми грошовими потоками церква навіть створила власний Центр інвестиційних програм.
«Це зроблено з благословення Патріарха Кирила для здійснення економічних програм Руської православної церкви в сфері сільськогосподарського та готельного бізнесу», - повідомила голова правління Центру Олена Шульгіна.
У найближчих планах - будівництво масштабного готельно-житлово-офісного комплексу в Твері вартістю 10 мільйонів доларів, облаштування Боголюбовского луга під Володимиром, яке коштуватиме трохи менше. Досвід ведення готельної справи у РПЦ досить солідний.
«Крім дрібних паломницьких притулків, в 1991 році у Свято-Данилова монастиря в Москві був відкритий готель« Данилівський »- нескромна п'ятиповерхівка з сотнею номерів класу люкс-напівлюкс і трьома апартаментами.З переваг, окрім «низькою» ціни майже в 200 баксів за ніч, в «Данилывському» мені показали шикарний ресторан з баром, більярд і дві комфортабельні сауни », - розповідає автор публікації.
Якщо вірна біблійна істина, що багатому набагато складніше потрапити в Рай, ніж бідному, то представники РПЦ туди явно не прагнуть. Церква управляє сотнями підприємств по всій країні.
«Мова йде не тільки про церковні крамниці і свічкові заводики.Ще в 90-х далекосхідні єпархії домоглися від місцевої влади пільгових квот на видобуток краба і лосося і зайнялися з Божою допомогою рибним промислом.Тоді ж РПЦ стала одним із творців АТ «Міжнародне економічне співтовариство» (МЕМ), яке незабаром захопився експортом нафти і нафтопродуктів, яке приносило по два з половиною мільярди доларів прибутку на рік.А коли в Єкатеринбурзі православні опозиціонери збунтувалися проти спроб єпископа поставити під контроль фінансові потоки ювелірної фабрики, що належала одному з монастирів, вони розтрубили «миру»,що єпархіальне управління за місяць виставки однієї з «гастролюючих» святинь якимось дивом зрубало близько 130 тисяч баксів »,- Розповідає сайт subscribe.ru.
За відомостями ресурсу, святі отці освоюють і нові види бізнесу. Наприклад, заробляють на страхуванні. Купив людина страховий поліс у певної компанії - за нього ще і молебень у церкві вчинять.
«Захисники прав споживачів скаржаться, що церква створила найбільшу в країні мережу« нелегального збуту золотих і срібних виробів ». Ще недавно РПЦ могла ввозити безмитно в країну спиртне і сигарети. Але і сьогодні пільг у священиків не менше.
Якщо конкретно: церква (повністю або частково) звільнена від сплати податку на прибуток, транспорт, майно, землю ...», - йдеться в публікації.
Залишається додати лише, що це напевно далеко не всі джерела доходів РПЦ - церква у нас в країні все менш і менш відокремлена від держави.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25